Юлія Лорд: «Я не можу суттєво змінитися, оскільки я не є комерційним проектом»

Зірка 90-их, перша інді-співачка України – Юлія Лорд повертається у вітчизняний шоу-бізнес з новою студійною роботою «8 секунд». Артистка зазначає, що цей альбом довжиною в життя….


Питання, яке багатьох турбує: чим ви займалися той час, поки за вами сумували фанати?

Юлія: Тому що музика…Так, я весь час займалася музикою, я її не залишала. В мене у цей час було багато творчих експерементів в різних абсолютно жанрах. 

Наприклад, ми робили з моїм другом спільний проект, який називаеться «Сніжність». Це було задумано для того, щоб створити новорічний саундтрек для новорічних свят, оскільки приїлося традиційне звучання. Ми зробили світові хіти в українській адаптації. 

Потім сербські музиканти запросили мене до участі в етно-електро проекті, який ми навіть представляли в Україні на фестивалі в 2005 році, Европа-Центр. 

Ще було купа всього і поруч з тим я записувала власні пісні. Я працювала на різних студіях і в результаті вже тримаю готовий диск в руках.


Як проходив запис альбому?

Юлія: «8 секунд» записували в Москві. В результаті це виявився такий міжнародний проект, оскільки над піснями ми працювали з відомим київським саунд-продюсером Олегом Яшніком, але це все ми робили на території московської студії «Резиденція звука Стас-рекордс» . 

Унікальна творча територія, оскільки там все облаштовано не тільки так, щоб було зручно працювати, це не лише творчий простір, а й атмосферний. Там є місце де можна відновити сили музикантам після роботи в студії, оскільки вона забирає багато ресурсів фізично і на рівні енергетичному. Студія розташована в мальовничому місці в лісі під Москвою. 


Помітили позитивні чи негативні зміни в українському шоу-бізнесі, порівняно з тим, як було у 90-их?

Юлія: В першу чергу раніше все було більш романтизовано, оскільки багато чого тільки починалося, було на етапі розвитку. Тому було багато романтики, наївності і сподівань. 

Тепер це все більш структуризовано, з’явилася агрессивна бізнес складова в цій всій історії і в результаті комерційні структури дбають лише про свої гроші. І прикро, що власної музичної традиції у нас поки що немає. А такий підхід до справи - комерційний, він не буде впливати на розвиток музики. І тут, напевно могло б допомогти громадське телебачення. 


Вважаєте, що в Україні можливо створити громадське телебачення такого рівня як ВВС?

Юлія: Можливо, проте ініціатива має йти від людей, і тільки таким чином можна щось міняти і розраховувати на якісь зміни, тож займати пасивну позицію в цьому питанні не варто. 


А хто на вашу думку цим повинен займатися, саме суспільство, чи можливо і справді політична та культурна еліта?

Юлія: Має створитися певна ініціативна група, в яку будуть входити музиканти. Не варто розраховувати, що приєднаються якісь телемагнати. Суспільство має цю ініціативу підтримати. 


Музиканти, які починали грати разом з вами змінилися якось за цей час?

Юлія: Я дуже близько мало з ким спілкуюсь, щоб говорити про такі речі. Звичайно всі подорослішали, все стало набагато якісніше. Я помічаю позитивний розвиток тих музикантів, за якими я слідку. Це в першу чергу Святослав Вакарчук, він прогресує як композитор з року в рік, Друга ріка мені дуже подобаються.


Ви були першою інді-співачкою в Україні. Новий альбом буде в цьому ж стилі?

Юлія: Я не можу суттєво змінитися, оскільки я не є комерційним проектом, я автор, отже я авторський проект. Я пишу пісні і те, з чого я почала може лише розвиватися, а кардинально мінятися навряд чи варто. 

 

Кажуть, що композиції  Юлії Лорд в’їдаються у пам'ять.  Послухаєш пісню один раз, а потім  мелодія не виходить з голови увесь день. Як вам вдається створювати такі треки? 

Юлія: Ти над собою експериментувала?


Так, ходжу наспівую під ніс Музу-медузу…

Юлія: Так це чудово! (сміється). Ми, до речі, цю пісню зараз змінили. Прослухавши мій альбом, Леонід Бурлаков відомий російський продюсер, назвав його альбомом довжиною в життя. Це можна віднести до ремарки останнього часу, коли мене не спостерігали активно в медійному просторі як раніше.

Ми просто в свій час з ним активно співпрацювали над створенням нового матеріалу і стосовно звучання «Музи-медузи» і ще декількох пісень – це була його креатура. Оскільки йому дуже подобається як звучить мій голос, він хотів вивести власне його звучання на перший план, щоб музика грала роль другого плану. І цю естетику багато людей сприйняли.

Єдине, що я в цьому почувала себе чужою, мені здавалося, що це зроблено для когось іншого і співає якась інша людина. На концертах часто запитували «Де муза-медуза?», бо я її не грала, тому я спробувала зробити її в такому вигляді, який би мене влаштовував. Зараз вона дещо оновлена, ми її додали до своєї програми концертної. До неї входять пісні, які встигли вже полюбити і треки з нового альбому.


Чим плануєте  дивувати прихильників у найближчий час?

Юлія: Ми зараз працюємо над третім відео. Також обговорюємо з Леонідом Бурлаковим можливість організації концертів в Москві і сподіваємось на чудові концерти в Україні!

 

Добавить Ваш комментарий

!-- Yandex.Metrika counter -->